כאשר מעוניינים לנסוע לארה"ב, כדאי לחשוב מראש על כל העיכובים האפשריים. רבים יסכימו שהגורם הקריטי ביותר שעשוי להשפיע על התהליך הוא שגרירות ארה"ב – וזוהי למעשה הדרך הישירה והיחידה לקבלת ויזה לארה"ב ולרוב אין מנוס מאינטראקציה עם גורם זה, גם אם מצפים לכם מעבר לים ויש לכך את כל ההוכחות. כך, אם אתם זקוקים לויזה בזה הרגע, כדאי להתאזר בסבלנות ולהתחיל בהתנהלות הלא פשוטה מול הגורם הבירוקרטי שהו שגרירות ארצות הברית.

כך תקבלו ויזה לארה"ב בפרקי הזמן הקצרים ביותר

ההליך הבסיסי עבור הוצאת ויזה לארה"ב כולל שלושה מרכיבים עיקריים:

  1. מילוי טופס DS160
  2. תשלום אגרה
  3. הגעה לריאיון בשגרירות

השלב הראשון יכול להתבצע בסביבה הרגועה של הבית שלכם, אך הריאיון מהווה חלק מלחיץ וקשה עבור אנשים רבים. ובאופן טבעי – הוא נעשה בשגרירות ומותנה במעבר בדק בטחוני שיש להתכונן אליו, לדעת מה להביא ואפילו מה ללבוש. תשלום האגרה הוא החלק הפשוט יחסית, התשלום נעשה באמצעות כרטיס אשראי באינטרנט, ויש לזכור להביא את אישור הביצוע אתכם לריאיון. הריאיון קצר מאוד ובסופו אתם מקבלים את התשובה האם קיבלתם ויזה או לא, ואם כן – הדרכון יישלח אליכם בדואר רשום תוך זמן קצר ביותר.

הדרישות עבור מילוי טיפוס לקבלת ויזה לארצות הברית

הדרישה המשמעותית והמקשה ביותר עבור ישראלים רבים זה הצורך למלא אותו באנגלית תקינה. במידה וזה מעורר בעיה כלשהי, ניתן לפנות לספקי שירותים המאפשרים למלא את הטופס בעברית ולאחר מכן מתרגמים אותו לאנגלית ואפילו לשלוח אותו עבורכם ישירות לשגרירות. כמו כן, השירותים האלה מאפשרים לחסוך זמן יקר ולסיים את כל ההתנהלות מול שגרירות ארצות הברית תוך הזמן הקצר ביותר, מה שמהווה יתרון משמעותי עבור אנשים רבים. הטופס צריך להיות מדויק, כתוב באופן רהוט וללא כל פריט שקרי או לא מדויק – זה עשוי להביא לדחיית הבקשה ולעיתים אפילו של כל הבקשות הבאות.

הדרך שבה נעשה הליך חידוש ויזה לארה"ב

אחת הדרכים הקלות יותר להתנהל מול שגרירות ארה"ב כיום זה באמצעות ביצוע חידוש ויזה לארצות הברית במהירות – בניגוד להוצאת הויזה הראשונית, ניתן לעשות זאת מבלי להגיע לשגרירות עצמה, מה שמהווה הקלה משמעותית עבור רוב מבקשי הויזות. כל מה שדרוש הוא לשלוח מכתב רשום לשגרירות ולציין את הפרטים החיוניים – הסיבה לבקשה וכו', וכן לשלם את האגרה. עבור  רבים, מדובר בהקלה חיונית בכל הקשור לקבלת ויזה כאשר הזמן דוחק. אך חשוב לעשות זאת לפני פקיעת הויזה המקורית!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.