ויזה לארה"ב דרושה בכל פעם שאנו מעוניינים לחצות את גבולה של ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. אם אין לכם זכאות לגרין קארד או דרכון אמריקאי מלידה – כל כניסה למדינה מותנית בקבלת ויזה. החדשות הטובות הן, שאם הוצאתם ויזה בהצלחה, היא תקפה ל-10 שנים, וכן חידוש הויזה קל יותר מאשר הוצאת ויזה מאפס. זו הסיבה לכך שיש להתייחס לעניין ברצינות הראויה מלכתחילה, וכך לעבור את כל התהליך בצורה תקינה ומהירה. חשוב לזכור שבכל מקרה תדרשו להגיע לקונסוליה שנמצאת ברחוב הירקון בתל אביב, אך לפני הכול יש מספר שלבים מקדימים.

הדקויות של הוצאת ויזה בקונסוליה של ארה"ב

על מנת לקבל ויזה לארצות הברית, יש לעשות ארבעה צעדים עיקריים:

  • מילוי טפסים
  • תשלום אגרה
  • רישום לריאיון בקונסוליה
  • ביצוע הריאיון עצמו

כדי שהריאיון יעבור חלק, כל השלבים המקדימים צריכים להיעשות בצורה תקינה ויעילה – בעיקר מילוי הטפסים, משום שטופס DS160 הוא המפתח העיקרי לקבלת הויזה. בו נעשות כל ההצהרות החשובות ביותר על כוונותיכם בעת הכניסה למדינה, מוכחת האמינות שלכם. לאחר מכן, הריאיון זו רק הדרך לאשש את כל הטענות שלכם.

מה השאלות בטפסים עבור הוצאת ויזה לארה"ב?

בין השאלות החשובות ביותר שניתן למצוא במילוי הטופס:

  • מקום העבודה – כולל אישור רשמי
  • לחילופין, אישור עסק ורשימת עובדים
  • מצב משפחתי
  • בעלות על הנכסים

המטרה של השאלות היא לעגן את הנוכחות שלכם בארץ, להצדיק את הסיבה לנסיעה לארה"ב ולהביא טענות שישכנעו את הנציגים בקונסוליה שאין לכם שום אינטרס להישאר בארה"ב באופן בלתי חוקי. כמו כן, יש להכין מראש תמונה לויזה לארה"ב.

ההתנהלות בריאיון לקבלת ויזה לארצות הברית

בזמן הוצאת ויזה לארצות הברית בקונסוליה של ארה"ב יש להתנהג באופן שיציג אתכם באור חיובי, והכי חשוב – להביא את כל הניירת הדרושה, כולל תמונה לויזה לארצות הברית התואמת את התנאים המונהגים בתחום. כמו כן, יש צורך להגיע לפי הזמן ולא להביא אתכם פרטים אשר עלולים לגרום לבעיות במבדק הביטחוני בכניסה, הכולל מים, נשק, כלים אלקטרוניים ותיקים ומשוכללים. מומלץ להגיע בבגדים קלים ונוחים כדי להעביר את הריאיון בנעימות, ועם כל המסמכים מסודרים בשקית שקופה. כמו כן, יש להגיע לפני הזמן, כחצי שעה מראש – גם כדי להספיק למצוא את המקום, לעבור את המבדק ולמצוא את המשרד המתאים, וגם במידה במקרה שבו התור שלכם להוצאת הויזה הוקדם. אם תקפידו על כל הכללים האלה, אין כל סיבה שלא תקבלו את הויזה המיוחלת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.